Botox

Wstrzykiwanie toksyny botulinowej typu A, potocznie zwanej botoxem, jest naczęściej wykonywanym zabiegiem odmładzającym na świecie. Niewielkie dawki tej substancji, podane do mięśni, blokują impulsy nerwowe, powodując rozluźnienie mięśni i wygładzenie skóry. Czucie skóry w tych miejscach pozostaje niezmienione. W zależności od miejsca, rodzaju i głębokości zmarszczek, dobierana jest dawka i sposób ostrzykiwania.

Dzięki toksynie botulinowej można wygładzić zmarszczki poziome czoła, linie między brwiami (lwie zmarszczki), zmarszczki wokół oczu (kurze łapki), zmarszczki dolnej powieki i górnej wargi (zmarszczki palacza), unieść kąciki ust, poprawić wygląd szyi, zlikwidować nadpotliwość.

Pierwsze oznaki działania toxyny widoczne są 2-3 dnia po zabiegu. Efekt leczenia jest zawsze okresowy i trwa około 4 miesięcy, czasami dłużej. Termin następnego zabiegu uzależniony jest od potrzeb pacjenta.

Jedną z modyfikacji klasycznej terapii toksyną botulinową jest microbotox lub mesobotox, polegający na płytszych podaniach w większym rozcieńczeniu. Zaletą zabiegu jest możliwość rozlużnienia mięśni i wygładzenia skóry w miejscach, gdzie nie można podać toksyny w sposób konwencjonalny.

Botox jest przeciwwskazany u osób: ze stwierdzoną nadwrażliwością na toksynę botulinową typu A, z infekcją skóry w miejscach podania toksyny, w czasie objawów infekcji wirusem Herpes, w przypadku miastenii, zespołu Eatona Lamberta lub stwardnienia zanikowego bocznego. a także u kobiet w ciąży i podczas laktacji.

Call Now Button