Aleksandra Janicka MD, DDS, PhD,

ENT-surgeon and craniomaxillofacial surgeon

PermaLip is the answer

Botox

Wstrzykiwanie toksyny botulinowej typu A, potocznie zwanej botoxem, jest naczęściej wykonywanym zabiegiem odmładzającym na świecie. Niewielkie dawki tej substancji, podane do mięśni, blokują impulsy nerwowe, powodując rozluźnienie mięśni i wygładzenie skóry. Czucie skóry w tych miejscach pozostaje niezmienione. W zależności od miejsca, rodzaju i głębokości zmarszczek, dobierana jest dawka i sposób ostrzykiwania.

Dzięki toksynie botulinowej można wygładzić zmarszczki poziome czoła, linie między brwiami (lwie zmarszczki), zmarszczki wokół oczu (kurze łapki), zmarszczki dolnej powieki i górnej wargi (zmarszczki palacza), unieść kąciki ust, poprawić wygląd szyi, zlikwidować nadpotliwość.

Pierwsze oznaki działania toxyny widoczne są 2-3 dnia po zabiegu. Efekt leczenia jest zawsze okresowy i trwa około 4 miesięcy, czasami dłużej. Termin następnego zabiegu uzależniony jest od potrzeb pacjenta.

Jedną z modyfikacji klasycznej terapii toksyną botulinową jest microbotox lub mesobotox, polegający na płytszych podaniach w większym rozcieńczeniu. Zaletą zabiegu jest możliwość rozlużnienia mięśni i wygładzenia skóry w miejscach, gdzie nie można podać toksyny w sposób konwencjonalny.

Botox jest przeciwwskazany u osób: ze stwierdzoną nadwrażliwością na toksynę botulinową typu A, z infekcją skóry w miejscach podania toksyny, w czasie objawów infekcji wirusem Herpes, w przypadku miastenii, zespołu Eatona Lamberta lub stwardnienia zanikowego bocznego. a także u kobiet w ciąży i podczas laktacji.

Call Now Button