Botoks

Niewielkie dawki botoksu, podane do mięśni, blokują impulsy nerwowe, powodując rozluźnienie mięśni i wygładzenie skóry. Wskazaniem do zastosowania botoksu są tzw. zmarszczki mimiczne czyli powstające w efekcie nadmiernego marszczenia skóry w tych okolicach. Czucie skóry w tych miejscach pozostaje niezmienione. W zależności od miejsca, rodzaju i głębokości zmarszczek, dobierana jest dawka i sposób podania toksyny.

Dzięki toksynie botulinowej można wygładzić zmarszczki poziome czoła, linie między brwiami (lwie zmarszczki), zmarszczki wokół oczu (kurze łapki), zmarszczki dolnej powieki i górnej wargi (zmarszczki palacza), zmarszczki nosa (królicze), unieść kąciki ust, zlikwidować uśmiech dziąsłowy, poprawić wygląd szyi, zlikwidować nadpotliwość.

W gabinecie stosowana jest toksyna botulinowa trzech producentów: Azzalure (Galderma), Botox (Allergan) i Bocouture (Merz).

Pierwsze oznaki działania toksyny widoczne są 2-3 dnia po zabiegu. Efekt leczenia jest zawsze okresowy i trwa około 4 miesięcy, czasami dłużej. Termin następnego zabiegu uzależniony jest od potrzeb pacjenta. Nie powinno się robić zabiegu częściej niż co 3 miesiące.

Zabiegi z toksyną botulinową nie przeszkadzają w wykonywaniu innych zabiegów estetycznych, ale trzeba to wcześniej omówić z lekarzem wykonującym zabieg, bo niezachowanie odstępu między zabiegami może skutkować krótszym czasem działania botoksu.

Botoks jest przeciwwskazany u osób: ze stwierdzoną nadwrażliwością na toksynę botulinową typu A, z infekcją skóry w miejscach podania toksyny, w czasie objawów infekcji wirusem Herpes, w przypadku miastenii, zespołu Eatona Lamberta lub stwardnienia zanikowego bocznego. a także u kobiet w ciąży i podczas laktacji.

Zabiegi z toksyną botulinową należą do bardzo bezpiecznych, ale należy pamiętać, że jest to lek, wydawany na receptę tylko lekarzom i podmiotom medycznym i należy stosować go jak lek: w najmniejszej skutecznej dawce i tylko wtedy, gdy jego zastosowanie jest uzasadnione.

Ceny zabiegów z botoksem w gabinecie LipSil są jednymi z najniższych w mieście, aby każda pacjentka, każdy pacjent, który chce poczuć się atrakcyjnie, mógł sobie pozwolić na ten luksus.

Botoks jest najskuteczniejszą metodą usuwania zmarszczek mimicznych, a właściwie przeprowadzony zabieg daje spektakularne efekty i nie bez powodu jest najczęściej wykonywanym zabiegiem estetycznym na świecie.

Call Now Button