Mezoterapia

Mezoterapia jest elementem odmładzania i pielęgnacji skóry, bez której zadbana kobieta czy mężczyzna nie mogą się obejść. Polega ona na wprowadzaniu w skórę, na różną głębokość, substancji poprawiających jej kondycję.
Substacje lecznicze, regenerujące, odżywcze i stymulujące mogą być wprowadzane do skóry różnymi metodami:
• Mezoterapia igłowa: substancje lecznicze są wprowadzane igłą ze strzykawki. Stosujemy gotowe, sterylnie pakowane ampułko-strzykawki zawierające nieusieciowany kwas hialuronowy i kompleks regenerujący o różnym składzie. Moimi ulubionymi preparatami są np. szwajcarskie produkty firmy Teoxane, ale w ofercie gabinetu są też inne produkty znanych europejskich marek.
• Mezoterapia mikroigłowa: zabieg polega na bardzo dużej ilości płytkich ukłuć przy pomocy Dermapenu równocześnie nanosząc na skórę odpowiedni preparat do mezoterapii.
• Mezoterapia bezigłowa: polega na nieinwzyjnym wprowadzaniu preparatów leczniczych wskórę. Wykorzystuje się do tego celu np. sonoforezę i jonoforezę

Wskazania do mezoterapii:
• Skóra sucha, odwodniona
• Zwiotczenie skóry
• Przebarwienia
• Zmarszczki
• Profilaktyka starzenia się skóry
• Rozstępy
• Cellulit
• Wypadanie włosów

Na rynku jest bardzo wiele sprawdzonych, skutecznych substancji wykorzystywanych do mezoterapii. Popularne składniki do nieusieciowany kwas hialuronowy, aminokwasy: glutamina, alanina, arginina, lizyna, walina, leucyna, histydyna, treonina, tryptofan, izoleucyna, fenyloalanina, tyrozyna, glicyna, seryna, kwas asparaginowy, cysteina, kwas glutaminowy, asparagina, wodorochlorotlenek ornityny, prolina, hydroksyprolina, metionina, tauryna. Witaminy z grupy B i peptydy. Aminokwasy będące składnikami kolagenu i elastyny oraz składniki stymulujące procesy naprawcze i produkcyjne w skórze (New Cellular Treatment) odpowiadają za biorewitalizacjęinawilżenie zmęczonej, matowej skóry oraz wygładzenie powierzchownych zmarszczek.

Koenzymem Q10 zapewnia działanie na poziomie komórkowym, aktywując naturalne mechanizmy naprawcze. Nukleotydy (fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA naturalnie występujące w organizmach) działają odmładzająco poprzez zwiększenie poziomu proliferacji fibroblastów, poziomu nawilżenia oraz zwalczają wolne rodniki. Efektem takiego zabiegu jest zwiększenie elastyczności, ochrona przed wolymi rodnikami, rozświetlenie, naturalna biorewitalizacja oraz odbudowa tkanek skóry.

Inną substancją wykorzystywaną w mezoterapii jest połączenie dimetyloaminoetanolu z krzemionką organiczną. DMAE jest prekursorem acetylocholiny zwiększającym napięcie mięśniowe, dzięki czemu wpływa na poprawę konturu twarzy. Wysoka biodostępność krzemu organicznego pozwala na jego wbudowanie w struktury skóry, co wpływa na jej pogrubienie i poprawę jędrności. Efektem takiego zabiegu jest zwiększenie gęstości i elastyczności skóry, delikatny lifting skóry, poprawa konturu twarzy.

Witamina C wykazuje silne działanie odmładzające. Właściwości anti-aging witaminy C wynikają ze zdolności do neutralizacji wolnych rodników oraz istotnej roli w biosyntezie kolagenu i elastyny. Stabilna witamina C wpływa na zwiększoną efektywność zabiegów przeciwstarzeniowych oraz wykazuje działanie depigmentujące i zapobiegające hiperpigmentacji. Efektem zastosowania witaminy C będzie działanie antyoksydacyjne, wzmocnienie naczyń krwionośnych. Przeciwdziałanie powstawaniu zaskórników i stanów zapalnych, wygładzenie, rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu skóry.

Dzięki współpracy z jednym z francuskich producentów wysokiej jakości preparatów do mezoterapii, mamy możliwość indywidualnego doboru składników zabiegu tak, aby uzyskać jak najlepszy rezultat.
Indywidualizowane terapie są dzisiaj standardem, aby sprostać oczekiwaniom wymagających pacjentów.

Przeprowadzono wiele badać na temat atrakcyjnego wyglądu kobiet i mężczyzn.
Badania pokazują, że ludzie odbierają kobietę jako atrakcyjną m.in. wtedy gdy ma: niepomarszczoną okolicę oczu, ładne usta i kształtne policzki, ale we wszystkich badaniach bardzo ważnym elementem była gładką, rozświetlona skóra. Temu służy między innymi mezoterapia. Warto o tym pamiętać planując zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej.

Call Now Button