Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Modelowanie ust jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Usta starzeją się jak każda inna część ciała i od czasu do czasu wymagają zabiegów odświeżających i poprawiających ich kondycję.
Nie jest to zabieg tylko dla osób młodych. Wręcz przeciwnie. Im ktoś jest starszy, tym bardziej potrzebuje zabiegu odświeżającego i przywracającego naturalny blask ust.
Często spotykam się z przerażeniem dojrzałych pacjentek na myśl o modelowaniu ust. Związane jest to z widocznymi często w przestrzeni publicznej efektami nieudanych zabiegów modelowania ust. Karykaturalny, nieestetyczny wygląd ust wynika z niewłaściwej techniki zabiegu i często ze zbyt dużej ilości podanego preparatu, nierzadko o niewłaściwych cechach.
Usta są bardzo ważnym elementem naszej urody. Atrakcyjna twarz, to ładne usta.

Do elementów modelowania ust należą: dodanie objętości, wygładzenie powierzchni, zaznaczenie konturu, uniesienie kącików ust, poprawa proporcji, wyeliminowanie asymetrii czy odtworzenie rynienki podnosowej.
Zakres modelowania zależy od oczekiwań i potrzeb pacjentki i jest przed zabiegiem szczegółowo omawiany.
Stosowane w gabinecie preparaty należą do najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych na rynku. Używane są tylko materiały renomowanych marek, dające długotrwały efekt i małe ryzyko powikłań. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym (są różne możliwości znieczulenia ust przed zabiegiem i zawsze omawiam to z pacjentką przed rozpoczęciem zabiegu).
Nawet pacjentki bardzo wrażliwe, nie mają się czego obawiać – zabieg jest niebolesny.

W ostatnich latach popularność zdobyły techniki wertykalne modelowanie ust. Najbardziej widocznym przejawem tej metody są tzw Russian lips, czy płaskie usta. Technika ta polega na pionowych, płytkich podaniach techniką pionową i wachlarzową. Podaje się dość duże ilości materiału zwykle 1-1,5ml
Bardzo ładne i naturalne efekty uzyskuje się metodami mieszanymi : podania pionowe, wachlarzowe i poziome, a w niektórych miejscach depozyty. Najlepszym przykładem tej techniki jest metoda Julie Horne. Stosuje się tutaj dużo mniejsze ilości kwasu hialuronowego.

Dobór techniki i rodzaj oraz ilość materiału zależą od sytuacji anatomicznej i oczekiwań pacjenta.
Bez względu na zastosowaną metodę i materiał, usta muszą się prawidłowo poruszać i powinny wyglądać naturalnie.

Call Now Button